Fotografia ciążowa – zdjęcia z „brzuszkiem” w … plenerze ;)

wpis w: Brzuszki, rodzinne | 0
Udostępnij na:

Czy fotografia ciążowa jest jest obecnie w modzie? Na pewno tak. Wystarczy przejrzeć kolorowe czasopisma w których zobaczymy nasze celebrytki i … ich brzuszki 😉 Praktycznie co tydzień można zobaczyć „nową przyszłą mamę”. Co raz więcej tych celebrytek –  mam otwiera własne sklepy z ubrankami, zaczyna pisać blogi, czy tez na różne sposoby reklamować wózki, pieluszki, danka ubranka itp. zabawki.

Czy ten trend jest pozytywny? Moim zdaniem tak. Wszystko co łączy się z powstaniem życia, rodzicielstwem, wreszcie w sumie najważniejsze z miłością jest warte wspomnienia, pokazania czy też zarejestrowania.

www.smstudio.pl - Wspaniałe dzieciństwo? Tak jak najbardziej.
www.smstudio.pl – Wspaniałe dzieciństwo? Tak jak najbardziej.

 

Coraz częściej kobiety w ciąży nie ukrywają się z rosnącym coraz bardziej brzuszkiem, tylko pokazują się światu, a także próbują zatrzymać ten stan na fotografii  – tak powstała fotografia ciążowa która coraz bardziej rozwija się, coraz bardziej jest doceniana i ma coraz więcej zwolenników.

Fotografia pary spodziewającej się dziecka ma swoja magię. Ten piękny czas oczekiwania na maleństwo, na to nowe życie które już daje się we znaki mamie. Coraz częściej też tata może poczuć jak potrafi silne być jego małe dziecko … To dla przyszłego – właściwie to już obecnego taty też jest wielkie przeżycie. Może nasze partnerki nie zawsze sobie zdają sprawę, że my też na swój sposób przeżywamy kontakt z maluszkiem którego lada moment będziemy mogli wsiąść w swoje ręce. Też na niego czekamy, też nie możemy się doczekać.

www.smstudio.pl - czy jest tam kto?
www.smstudio.pl – czy jest tam kto?

 

Aneta i Kamil dali się namówić na sesję „brzuszkową” w plenerze – w taka pogodę żal kisić się w studio – z tego co mówią był to strzał w dziesiątkę. Udało nam się stworzyć zdjęcia pełne miłości, szczęścia i … oczekiwania na małego Marka. Sesja odbyła się bardzo wcześnie rano. Związane było to z upałami których ze względu na zaawansowany stan Anety chcieliśmy uniknąć. Wiem doskonale, że kobiety umawiając się ze mną na zdjęcia ciążowe, szczególnie te które miałem okazję fotografować w ramach fotografii intymnej same lub z partnerem, często zakładają że damy radę zrobić sporo zdjęć, szczególnie takich w ruchu, z rozwianymi włosami oraz powiewającymi tkaninami. Piękne są takie zdjęcia. Przyznaje. Tylko nie zawsze fizyczne możliwości młodej mamy pozwalają na różne ewolucje które jeszcze kilka miesięcy temu nie były żadnym problemem. Fotografia ciążowa to raczej zdjęcia spokoju, delikatności, miłości, tkliwości, szczęścia, a zarazem oczekiwania, pewnej niepewności. To są po prostu piękne zdjęcia – ponieważ pokazują ten magiczny czas, tą chwilę w życiu która często jest tylko raz nam dana. Warto ją przez to uwiecznić.

Co do Anety i Kamila. Trzymamy kciuki za młodych rodziców. Zapraszam do obejrzenia kilku zdjęć z ich sesji:

Udostępnij na: