Fotografia dzieci – zdjęcia z tatą

wpis w: maluszki | 0
Udostępnij na:

Zdjęcie silnego, umięśnionego faceta trzymającego w rękach małą kruszynkę – noworodka zmiękczy nie jedno serce. Tak było i tym razem gdy mieliśmy okazję robić zdjęcia maluszka.

Kruche ciałko małego dziecka w rękach silnego mężczyzny zawsze wzrusza nas ten widok – tak często wyglądają zdjęcia z tatą.

Od mężczyzn nie wymaga się (no może tak nie publicznie) delikatności czy też czułości. Szczególnie do wizerunku twardziela nie pasują te cechy. Jednak w wypadku gdy mamy połączenie kruchego i delikatnego małego dziecka, oraz silnego mężczyzny tak jak zwykle wszystkie kontrasty – jest to po prostu piękne. W tym wypadku brak koloru na czarno- białym zdjęciu nie rozprasza widza – szczególnie łatwo jest odczytać tą wielka miłość jaka jest udziałem silnego twardziela w stosunku do tej małej kruszynki – tego małego jeszcze bezbronnego człowieka.

www.smstudio.pl - zdjęcia z tatą - Twardziel z maluszkiem.
www.smstudio.pl – zdjęcia z tatą – Twardziel z maluszkiem.

Uwielbiam tego typu zdjęcia w tonacji czarno- białej oraz takie gdzie część scenerii ginie w mroku. Takie rysowanie światłem to w końcu podstawy fotografii i to właśnie jest w niej piękne.

www.smstudio.pl - zdjęcia z tatą - U mamy i taty na rękach
www.smstudio.pl – zdjęcia z tatą – U mamy i taty na rękach

Zdjęcia z tatą to też szczególnie w wypadku dziewczynek ma dla mnie takie jakby magiczne znaczenie. Oto na rękach facet trzyma jedna z kobiet swojego życia. Ta kobieta chociaż jeszcze mała zapewni mu wiele nie przespanych nocy, wiele trosk, ale też On właśnie będzie jej pierwszą wielka miłością – na zawsze będzie dla niej wzorem mężczyzny. Każdy inny będzie do niego porównywany. Cóż takie jest życie – dzięki temu jest takie niepowtarzalne.

www.smstudio.pl - zdjęcia z tatą - Razem - z małym śpioszkiem ;)
www.smstudio.pl – zdjęcia z tatą – Razem – z małym śpioszkiem 😉

 

Starm sie by fotografia która wykonuje nie była tylko rejestracja zdarzenia, sytuacji. Chcę by przenosiła prawdy uniwersalne. Może to duzo co od tych klatek filmu wymagam, ale cały czas mam nadzieje, że jednak moje zdjęcia będą wywoływały pozytywne emocje nie tylko ze względu na jakość zdjęcia, obróbkę, ale przedewszystkim ze względu na zawartą na nich treść.

Udostępnij na: